zwierzęta domowe - kot

Opieka na zwierzakami domowymi, gdy pojawiają się goście

Dla wielu osób zwierzęta to jak członek rodziny. W momencie, gdy tak chcemy je traktować powinniśmy także pamiętać, że zwierzę musi mieć swoje prawa, ale również pewne obowiązki. Najważniejsza sprawa to zachowanie odpowiedniego porządku, gdy pojawiają się w naszym domu goście. Trzeba podkreślić, że nie może być z naszej strony założenia, że goście pokochają naszego zwierzaka tak samo jak my. Dlatego nie będzie można na siłę ich do niego przekonywać. Można pokazać psa, kota czy inne zwierzę, ale lepiej przygotować sobie na ten czas osobne pomieszczenie. Jeśli chcemy pokazać zwierzaka musimy zwrócić uwagę na reakcje gościa. Jeśli pojawia się zdenerwowanie to tak naprawdę szybko warto zwierzę schować.

zwierzęta domowe - kot

Schowane w innym pomieszczeniu zwierzę na czas odwiedzin to opcja, dzięki której będzie można skutecznie uchronić się przed problemowymi sytuacjami. Przede wszystkim nie będzie się trzeba obawiać, że nasz gość będzie miał zniszczone buty czy zostanie naskoczony przez psa czy kota i zniszczone będą jego spodnie czy rajstopy w przypadku kobiet. Dlatego warto oczywiście na to zwrócić uwagę.

Gdy zwierzę je z talerza..

Mamy także takie osoby, które decydują się na to, by jeść ze zwierzętami z tych samych talerzy. To oczywiście niehigieniczne i na pewno nie zasługuje na pochwały. W żadnym wypadku nie robimy tego przy gościach, nie będziemy również opowiadać o tych naszych praktykach, nawet jeśli wydaje się nam, że to najlepsza oznaka doskonałego traktowania zwierząt. Oczywiście jeśli nawet robimy takie rzeczy powinniśmy mieć w przypadku gości osobne talerzyki. Nie powinno się również karmić zwierzaków naszych gości, mogą sobie tego nie życzyć, dodatkowo również nie będzie to eleganckie zachowanie.

Pojawia się czasami sytuacja, że wśród naszych znajomych są osoby uczulone na sierść. Jeśli tak się dzieje trzeba pomyśleć o tym, by spotkać się z takimi osobami w kawiarniach. Taka sytuacja z alergią może być także niespodziewana, dlatego można mieć zawsze pod ręką jakiś lek, który osobom z alergią będzie można podać, gdy coś się wydarzy.

Zwierzę i goście w nocy

Jeśli przychodzi do nas gość na noc dobrze będzie zamknąć zwierzę tak, by się z pokoju nie wydostało. Jeśli pojawi się w nocy u naszego gościa na pewno nie będzie to dla nas korzystna sytuacja, powinniśmy tego za wszelką cenę unikać.

Jeśli chodzi o kaganiec, smycz czy sprzątanie po psie to nasz obowiązek a nie tylko oznaka dobrego wychowania. Jeśli tego nie robimy tak naprawdę narażamy się na mandat. Musimy również pamiętać, że psa czy innego zwierzaka nie zabiera się do restauracji.