kot dla singli

Samotni – jakiego zwierzaka kupić?

Społecznie dalej jest takie przekonanie, że bycie singlem to jak wyrok. Jednak w praktyce wcale nie musi tak być. Czasami po prostu ktoś sam decyduje o tym, że chce być sam. I w takiej sytuacji może mieć inne towarzystwo np. zwierzaka. To na pewno świetna decyzja, ale wcześniej trzeba będzie sobie dobrze sprawdzić jaki zwierzak dla danej osoby będzie rzeczywiście najlepszym wyborem. Te możliwości są różne i różne kwestie trzeba będzie brać pod uwagę nim ostatecznie będzie się podejmować decyzję. Dobrze zastanowić się co akurat dla nas będzie najlepszym wyborem.

Czy to pies?

Pies to pierwsza myśl, która pojawia się w głowie, gdy ktoś zaczyna myśleć o kupowaniu zwierzaka i nie powinno być tutaj zaskoczenia. Z drugiej strony czy będzie to najlepsza decyzja? Trzeba bowiem pamiętać, że pies to zwierzę, które zajmuje sporo czasu. Jeśli więc ktoś spędza wiele godzin w pracy to niestety, ale może się okazać, że pies nie będzie dobrym wyborem. Będzie to również dotyczyć tych wszystkich osób, które często wyjeżdżają. Oczywiście trzeba sobie także przemyśleć własne warunki lokalowe zastanawiając się czy dla psa w takim domu rzeczywiście będzie miejsce. Wśród tych kwestii, które są do przemyślenia będzie także pytanie o wybór konkretnej rasy, która akurat dla danego człowieka będzie najlepsza i spełni jego oczekiwania.

Czy lepiej wybrać kota?

Są takie osoby, które uważają, że dla człowieka samotnego najlepszym towarzyszem będzie inny samotnik a więc kot. Koty żyją same sobie i na pewno nie zajmują w opiece tak dużo czasu jak pies. Dlatego właśnie dla osób, które są wiele godzin poza domem możliwe, żę to pies okaże się najlepszym wyborem.

Ptak albo gryzoń – do małego mieszkania

Jeśli ktoś ma niewielkie mieszkanie podjęcie decyzji o wyborze zwierzaka nie będzie łatwe. Wtedy tak naprawdę warto postawić na ptaka albo gryzonia, zwierzaki, które zajmują mało miejsca, nie są także absorbujące, ponieważ wystarczy raz dziennie dać im wody i jedzenia. Dodatkowo raz w tygodniu trzeba sprzątnąć w klatce. W małym domu mogą się one dobrze poczuć. Wybór może paść na świnkę morską czy królika, można się zdecydować na ptaka, ale raczej nie będzie on dobrym wyborem dla dzieci, które w towarzystwie ptaków nie czują się najlepiej. W przypadku dorosłych nie ma tutaj żadnego problemu i każdy wybór będzie dobry. Jedyne co będzie trzeba zrobić to wcześniej badania na potencjalne alergię, ponieważ jak się okazuje dość często występuje problem alergii na pióro albo futro, dlatego lepiej to skontrolować. Jeśli taki kłopot się pojawia wybór musi paść na rybki.