W jaki sposób wyszukać rasę dużego psa właściwą dla Ciebie?

To, iż psiak jest najgenialniejszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej pogawędce. Ten futrzasty towarzysz, jest wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się wyłącznie czułe spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy pies dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję pieska, bardzo często choćby nie pomyślą nad wyborem tej dobrej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom oraz sposobowi życia. Obraz psiaczka oraz jego urzekający pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy szczeniak bardzo łatwo dorasta i gospodarz nawet nie ujrzy, w jaki sposób zamienia się w dojrzałego psiaka, którego wygląd nie zawsze odpowiada życzeniom pana. Dzieje się tak, gdy pies zostaje wzięty jako szczeniak, a pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przepowiedzieć, jak wielki czworonóg wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i także wesołego pyszczka.


Energiczny pies oraz leniwy człowiek


Określając się na posiadanie psa, należy dobrze zapoznać się z jego odmianą, aby razem z nim tworzyć spójny oraz szczęśliwy związek. Psiaki potrzebujące mnóstwo ruchu oraz spacerów,nie będą czuły się radosne, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to niesłychanie aktywne zwierzaki, które pragną dalekich spacerów i także niezliczonych zabaw ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies ochronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tutaj pieski miniaturowe, które łatwo zmieszczą się w dowolnym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wczasów.

Jednak małe psy pomimo swojego cudownego wyglądu, niestety nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością spowodują niepokój i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Gdy w domu przebywają małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieprzewidywalne, lepiej nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania stosownych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący wymagają określonej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich odmianami, aby właściwie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i stylem życia człowieka, bo właśnie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

karma dla psa chappi hurt